Jak leczyć uzależnienie od alkoholu?

Witam mam 22 lata i nerwice. Jestem uzależniony od alkoholu Piłem teraz 4 dni non stop do odcięcia. Mam okropnego kaca już 2 dzień. Biegunka. Mam potworne problemy z oddychaniem, swędzi mnie skóra. Uczucie palenia się stóp Wziąłem z 3 tabletki hydrozyxyny, ale nie pomaga. Co mogę zrobić? Mam okropne lęki. Boję się.

Proszę skontaktować się z poradnią leczenia uzależnień - i rozpocząć leczenie uzależnienia oraz nerwicy. Te dwie choroby wzajemnie się napędzają. Wyższy lęk powoduje większą ochotę znalezienia "ukojenia" w alkoholu, natomiast alkohol działa depresyjnie na układ nerwowy, nasilając lęk i przygnębienie. Zalecam kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu, jeśli problemy z oddychaniem zakłócają funkcjonowanie. W obecnej sytuacji podjęcie leczenia może być utrudnione, z drugiej strony wiele specjalistów konsultuje online. Proszę nie mieszać leków na uspokojenie z alkoholem. Na pewno warto by Pan myślał o długotrwałym leczeniu i tego nie odkładał oraz zachował abstynencję. Pozdrawiam serdecznie.