Czy będę mógł wrócić do alkoholu?

Witam serdecznie, ja się chciałem dowiedzieć, czy będę mógł wrócić do alkoholu. Mam 23 lata, mam nerwicę lękową, przez rok czasu brałem lek z grupy benzodiazepin i słyszałem, że on działa na te same receptory w mózgu co alkohol. Byłem od nie go uzależniony, gdyż pomagał mi w lękach. Po roku czasu go odstawiłem w ośrodku leczenia uzależnień - było to możliwe przy pomocy leków zamiennych i terapii psychologicznej. Po odstawieniu lęki się zmniejszyły. Mam teraz mętlik w głowie, czy lęk nie powróci przy alkoholu, gdyż napicie się może spowodować objawy lękowe, bo mózg odczuje taki sam mechanizm działania jak ta tabletka, która nie pomagała, a dodawała takich objawów. Proszę o odpowiedź, bardzo serdecznie dziękuję, pozdrawiam.
23 LAT ponad rok temu

Witam,

Wydaje się, że na chwilę obecna alkohol nie jest dla Ciebie wskazany. Musisz pamiętać, że  alkohol zmienia biochemię mózgu i tym samym może nasilać objawy chorobowe, które do tej pory odczuwałeś. Zawsze istnieje bowiem groźba, iż organizm jeden uzależniacz (leki) zamieni na inny (np. alkohol). Proponuję zatem przez pewien czas abstynencję.

Powodzenia i pozdrawiam