Jak leczyć zanik kości nad zębem?

Witam, mam 39 lat, urodziłam się z rozszczepem wyrostka 21-22, podniebienie pełne. Miałam przeprowadzone 3 operacje plastyczne, z czego dwie w Polanicy Zdroju przez wspaniałych lekarzy. Od roku obserwuje zanik kości nad zębem 22(ząb usunięty w wieku 7 lat) Zanik wygląda dosyć poważnie ( po kosultsji przez koleżanki dentystki,pracuje jako asystentka stomatologiczna ) dodatkowo rozszczep się rozsuwa.. Nie potrafię odpowiedzieć od kiedy zanik postępuje,od roku mam robione punktowe RTG,stąd wiem że stan się pogłębia. Co można z tym zrobić? Czy konieczna jest kolejną operacja czy wystarczy preparat kosciotwórczy?? Pozdrawiam

Radzę wykonać badania genotypu I na ich podstawie skonfigurować suplementację. Osoby z rozszczepem mają zwykle mutacje MTHFR wymagającą stałej suplementacji m. in. metylofolianem i metylokobalaminą. Pozdrawiam