Jak leczyć żylaki odbytu?

Chyba mam podejrzenie hemoroidów, poza odbytem znajduje się jeden guzek miękki, krawawił tylko raz, innych objawów poza tym nie odczuwam. Jedynie tylko przy defekacji coś wychodzi z odbytu ale poźniej od razu wraca tam skąd przybyło. Zaczęłam stosować diohespan max i hemorol żeby pozbyć się tego no iprzede wszystkim żeby to na zawsze nie zostało poza odbytem. Miałam tez wrazenie raz czy dwa pobolewa mnie odbyt najcześciej przy oddawaniu stolca. Co robić i czy to groźne?

Lek. Wojciech Zygmunt

Opisany przez pana przypadek dotyczy drugiego stopnia choroby hemoroidalnej (najcięższy jest stopień czwarty), w której należy przynajmniej skonsultować się z chirurgiem w poradni, w celu oceny wskazań do ewentualnego zabiegu operacyjnego. Pozdrawiam i życzę zdrowia.