Jak mam dalej postępować mając takie wyniki?

Od dłuższego czasu drętwieje mi prawa ręka, boli mnie szyja. Nie mogę dłużej pisać po tablicy (jestem nauczycielką). Pojawiają się bardzo silne bóle głowy (aż do wymiotów), nie pomagają zwykłe tabletki przeciwbólowe. Ostatnio dłoń cały czas mrowiała i zrobiła się sina oraz zimna (stan utrzymywał się przez ok 2 godzin). Między łopatkami pojawia się bardzo silny ból (jakby ktoś wbijał nóż). Został wykonany MRI kręgosłupa. Proszę o pokierowanie co robić dalej. OPIS BADANIA Fizjologiczna lordoza szyjna zniesiona. Bez kręgozmyku. Trzony kręgowe o prawidłowym obrazie. Otwory międzykręgowe nie są zwężone. Dehydratacja krążka m-k C5/6, bez obniżenia jego wysokości. Poza tym hydratacja i wysokość krążków m-k prawidłowa. Tylna wypuklina krążka m-k modelującą worek oponowy na wys. C4/5. Na wys. C5/6 zwężony znacznie prawy otwór mk przez wypukliną krążka i przez wszystkim zmiany przerostowe stawu Luschki. Poza tym otwory mk prawidłowe. Rdzeń kręgowy w uwidocznionym odcinku o prawidłowym sygnale, bez zmian ogniskowych. Badanie MR odcinka piersiowego kręgosłupa wykonane w sekwencji FSE, w obrazach T1-zależnych, T2-zależnych w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych Fizjologiczna kyfoza piersiowa zachowana. Bez kręgozmyku. W lewym otworze mk Th1/2 torbiel Tarlova o śr. 4mm. Poza tym otwory międzykręgowe nie są zwężone. Na wys. Th3/4 zmiana ogniskowa o śr. 5mm przylegająca do powierzchni bocznej lewej trzonów i modelująca opłucną - torbiel?, do kontroli. Tylna wypuklina krążka m-k bez cech konfliktu ze strukturami nerwowymi na wys. Th7/8. Poza tym bez wypuklin i przepuklin krążków m-k. Uwodnienie i wysokość krążków m-k prawidłowe. Trzony kręgowe o prawidłowym obrazie. Rdzeń kręgowy z cechami hydrosyringomyelii od wys. trzonu Th8 do trzonu Th11, kanał centralny poszerzony do 2,5mm. Badanie MR odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa wykonane w sekwencji FSE, w obrazach T1-zależnych, T2-zależnych, w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych Fizjologiczna lordoza lędźwiowa zachowana. Skolioza lewostronna. Bez cech kręgozmyku. Bez cech obecności kręgów przejściowych. Obraz trzonów kręgów prawidłowy. Torbiel Tarlova o śr. 9mm zlokalizowana na wys. trzonu S2. Uwodnienie i wysokość krążków mk prawidłowa. Bez wypuklin i przepuklin krążków m-k. Otwory m-k bez zwężeń. Końcowy odcinek rdzenia kręgowego o prawidłowym sygnale, bez zmian ogniskowych.

Konieczna konsultacja neurochirurgiczna z płytą CD z badania NMR. Potrzebne będzie postępowanie rehabilitacyjne niezależnie od kwalifokacji neuroochirurgicznej.