Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak mam leczyć te drgania mięśni?

Dzień dobry. Od ponad roku mam drgania mięśni, drgania palców u rąk, drgania powieki. Przyznam że stosuje długo leki antykoncepcyjne, mam częste sytuacje stresowe przez co też nie odżywiam się dobrze. Proszę o poradę xo to może być.
KOBIETA, 38 LAT około miesiąca temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Witam! Należy się przebadać, wykonać podstawowe badania laboratoryjne i w zależności od uzyskanych wyników podjąć dalsze kroki. Z krótkiego Pani opisu można podejrzewać zaburzenia nerwicowe. Wypadałoby zasięgnąć opinii psychiatry lub psychoterapeuty. Jeżeli na NFZ, to należy zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego. Określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię, próg drażliwości i inne. W zależności od uzyskanych wyników zaproponują Pani odpowiednie postępowanie. Najprawdopodobniej: psychoterapia z ew. uzupełnieniem lekami p/lękowymi. Powodzenia W. Łuczkowski

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy