Jak mam leczyć te drgania mięśni?

Dzień dobry. Od ponad roku mam drgania mięśni, drgania palców u rąk, drgania powieki. Przyznam że stosuje długo leki antykoncepcyjne, mam częste sytuacje stresowe przez co też nie odżywiam się dobrze. Proszę o poradę xo to może być.

Witam! Należy się przebadać, wykonać podstawowe badania laboratoryjne i w zależności od uzyskanych wyników podjąć dalsze kroki. Z krótkiego Pani opisu można podejrzewać zaburzenia nerwicowe. Wypadałoby zasięgnąć opinii psychiatry lub psychoterapeuty. Jeżeli na NFZ, to należy zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego. Określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię, próg drażliwości i inne. W zależności od uzyskanych wyników zaproponują Pani odpowiednie postępowanie. Najprawdopodobniej: psychoterapia z ew. uzupełnieniem lekami p/lękowymi. Powodzenia W. Łuczkowski