Jak mam schudnąć? Czego nie jeść?

Od dłuższego czasu zwróciłam uwagę na mój otyły brzuch .... Mam 12lat, ważę 50kg i mam 155cm wzrostu... Nigdy nie stosowałam żadnych diet. W mojej rodzinie występuje nadwaga u dziadków. Ćwiczę na W-F i chodzę na 2km spacery trzy razy w tygodniu... Oraz 3 razy w tygodniu na 0.5km spacery. Nie byłam u lekarza. Mam alergie na owoce pestkowe. Czyli pozostaje mi tylko banan. Dzień powszedni: - wstaje rano o 7:00 i wypijam szklankę soku owocowego np. "tymbark" - W szkole ok. 10:00 zjadam 2 batony i wypijam polowe butelki wody owocowej -13:30 obiad np. udko kurczaka, ziemniaki i sos oraz surówka 2 szklanki soku owocowego - 15:15 kisiel, szklanka soku owocowego, kanapka ze szyną, serem, pomidorem, ogórkiem - 18:00 3 kanapki z warzywami, szklanka soku owocowego - 20:30 np. jogurt -21:00 kanapka, szklanka zimnego mleka. Weekend:  - 11:00 3 kanapki, szklanka soku owocowego -13: obiad np. pizza, szklanka soku owocowego 15:30 np. bigos i szklanka soku 19:00 ciastka, batonik i szklanka soku - 21:00 kanapka,  szklanka zimnego mleka. Zależy mi na zdrowszych paznokciach, włosach i lepszym samopoczuciu. I najważniejsze straceniu 3 do 5kg
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać. Na początek możesz zapoznać się ze zdrowymi zasadami żywienia i zacząć się do nich stosować. Dzięki temu uzyskasz niezbędną wiedzę potrzebną do prawidłowego odżywiania. O zdrowych nawykach przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pamiętaj też o aktywności fizycznej. Polecam ćwiczenia fizyczne, wykonywane przynajmniej 3 razy w tygodniu po 45 minut. Zacznij od 15 minut ćwiczeń siłowych, a po tym czasie przejdź do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper/wchodzenie po schodach). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut. Proponuję ćwiczenia siłowe, które znajdziesz na naszej stronie www.abccwiczenia.pl

Pamiętaj również, że na efekty pracy trzeba czekać czasem nawet kilka miesięcy, jednak nie powinno to zmniejszyć Twojej motywacji.

Pozdrawiam.