Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak mam z tym żyć?

Mam 42 lata. Około roku temu zatrzymała mi się miesiączka. Wtedy nie miałam żadnych objawów. Poszłam do ginekologa i lekarz przepisał mi Luteinę i miesiączka wróciła. Po 6 miesiącach znów się zatrzymała, ale tym razem miałam objawy: uderzenia gorąca co pół godziny w dzień i nocne poty które budziły mnie ze snu (pociłam się również przy uderzeniach gorąca w dzień). Ginekolog przepisał Luteinę, ale mi nie pomogła. Przepisał mi tabletki antykoncepcyjne, nie pamiętam nazwy i po nich zniknęły objawy i wróciła miesiączka. Po 6 miesiącach znów powtarza się to samo. Zatrzymuje się miesiączka, uderzenia gorąca, poty nocne ale dochodzą do tego wahania nastroju, duża nerwowość. Już nie wiem co mam robić! Nie mam ochoty żyć. Pracuję z grupą ludzi i to mnie krępuje co się ze mną dzieje. Pomóżcie mi proszę, bo nie wiem jak długo wytrzymam! Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Pilnie zgłoś się do lekarza by wypisal Ci hormonalną terapię zastepczą!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy