Jak mam z tym żyć?

Mam 42 lata. Około roku temu zatrzymała mi się miesiączka. Wtedy nie miałam żadnych objawów. Poszłam do ginekologa i lekarz przepisał mi Luteinę i miesiączka wróciła. Po 6 miesiącach znów się zatrzymała, ale tym razem miałam objawy: uderzenia gorąca co pół godziny w dzień i nocne poty które budziły mnie ze snu (pociłam się również przy uderzeniach gorąca w dzień). Ginekolog przepisał Luteinę, ale mi nie pomogła. Przepisał mi tabletki antykoncepcyjne, nie pamiętam nazwy i po nich zniknęły objawy i wróciła miesiączka. Po 6 miesiącach znów powtarza się to samo. Zatrzymuje się miesiączka, uderzenia gorąca, poty nocne ale dochodzą do tego wahania nastroju, duża nerwowość. Już nie wiem co mam robić! Nie mam ochoty żyć. Pracuję z grupą ludzi i to mnie krępuje co się ze mną dzieje. Pomóżcie mi proszę, bo nie wiem jak długo wytrzymam! Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Pilnie zgłoś się do lekarza by wypisal Ci hormonalną terapię zastepczą!