Jak można zapobiec bielactwu?

Witam , mam 23 lata , moja mama ma bielactwo od około 45 roku życia , nikt z rodziny nie ma tej choroby, jakie mam szanse że mnie to nie dosięgnie ??? jak mogę zapobiec bielactwu ???

Dzień dobry, niestety nie da się przewidzieć tego, czy u Pani wystąpi choroba. Nie ma też skutecznych sposobów na jej zapobieganie. Proszę obserwować skórę i w razie pojawienia się zmian udać szybko do dermatologa.

Pozdrawiam
Alicja Adaszewska
Klinika Ars Estetica

Statystycznie szansa niepojawienia się bielactwa u dziecka rodzica z bielactwem to około 80%, aczkolwiek rodzic z bielactwem zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia go u dziecka pięciokrotnie. Przy czym tylko u 30% osób z bielactwem występuje ono również u jednego z rodziców. Mechanizm powstawania tej choroby jest bardzo skomplikowany i nie do końca poznany.