Jak można zarazić się wścieklizną?

Chciałem zapytać co robić.Wczoraj na grilu pod wieczór znajomi zauważyli lisa i że każdy na procentach i nie myślał rzucili mu bułkę którą lis zabrał dalej i tam zapewne trochę wymielił w pysku bo kiedy uciekł ja idiota poszedłem zabrać co by nie śmieciła ścieżki miedzy drogą i pamiętam że była mokra.Po tym ze względu na procenty nie umyłem rąk którymi jadłem kiełbase i na pewno dotykałem ust i reszty twarzy.Dopiero dzisiaj sobie to przypomnieliśmy i poczytałem i mam obawy.Co mam zrobić ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanym schemacie mogło dojść do zarażenia wścieklizną. Jest to jednak mało prawdopodobne. Niemniej jednak wskazana jest wizyta u lekarza.