Jak najszybciej mogę wykryć, że jestem w ciąży?

Witam serdecznie!
Mam 23 lata i z mężem staramy się o dziecko. Ostatni okres miałam 17 stycznia 2011 roku. 30 stycznia kochałam się z moim mężem i podejrzewam, że mogło dojść do zapłodnienia. Wiem, że teoretycznie minęło dopiero 3 dni, ale odczuwam bóle w podbrzuszu, które dają mi do myślenia, czy rzeczywiście coś się dzieje.
Jak szybko mogę zrobić test? Jest to dla mnie bardzo ważne, żeby wykryć ciążę jak najwcześniej, ponieważ dostałam propozycję pracy i nie wiem, co mam teraz robić. Zarówno dziecko jak i praca są dla mnie bardzo ważne, ale jeśli okaże się, że jestem w ciąży to z niej zrezygnuję.
Oczekują ode mnie szybkiej odpowiedzi. Co robić (dodam, że nie wchodzi w grę praca nawet na początku, ze względu na nocna zmianę)?
Pozdrawiam,
kulkaM

Redakcja abcZdrowie

To z pewnością nie są objawy ciąży, jest zdecydowanie za wcześnie na jakiekolwiek symptomy, nawet gdyby doszło do zapłodnienia. Po drugie, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w 3 dniu cyklu jest znikome.
Jeśli mimo to okazałoby się, że jest Pani w ciąży, a praca stwarza zagrożenie dla płodu, pracodawca będzie miał obowiązek przenieść Panią na inne stanowisko z zachowaniem takiej samej wysokości wynagrodzenia.
Prawidłowo przebiegająca ciąża jest stanem fizjologicznym i nie jest przeciwwskazaniem do pracy, a ciąża zagrożona jest podstawą do zwolnienia lekarskiego.