Starania o dziecko a promieniowanie magnetyczne

Witam! Razem z mężem będziemy starać się o dziecko. Pracuję na fizykoterapii gdzie narażona jetem na promieniowanie magnetyczne. Czy przysługuje mi prawo do zmiany stanowiska? Czy pole magnetyczne niskiej częstotliwości jest szkodliwe dla dziecka?

Witam,
Kobieta, która jest w ciąży powinna być na ten czas przeniesiona do innej pracy, a w przypadku, gdyby to nie było możliwe – zwolnić z obowiązku świadczenia pracy. W przypadku, gdy przeniesienie pracownicy skutkowałoby obniżeniem wynagrodzenia, należy wypłacać jej dodatek wyrównawczy, natomiast pracownica zwolniona z obowiązku pracy zachowuje prawo do wynagrodzenia, jakie dotychczas otrzymywała.

Stale badany jest wpływ pola elektromagnetycznego na rozwój w ciąży. Z dotychczasowych badań wynika, że pozostawanie pod wpływem pola elektromagnetycznego (głównie przekraczającym 1,6 mikrotesli) niemal dwukrotnie zwiększa się ryzyko poronienia.