Pytania o zasiłek i urlop macierzyński

witam.mam pytanie.jesli zostane zwolniona z powodu redukcji etatu,to wiem ,ze przysluguje mi zasilek dla bezr.(mieszkam w Gdansku).jesli w czasie brania zasilku zajde w ciaze,(przeszlam juz dwa niuedane zabiegi in vitro,wiec w sklepie,w ktorym pracuje ,wiadomo,ze jestem zbednym pracownikiem),to jak wyglada sprawa z zasilkiem,-czy tylko dostane przez 6 miesiecy?a jak wyglada z macierzynskim?czy przysluguja mi jakies swiadczenia?jestem teraz w ogromnm stresie.prosze o opowiedz i dziekuje.

Witaminy w ciąży

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, szczegółowych informacji udzieli w tym temacie Urząd Pracy. Jeżeli prawo do zasiłku przysługuje w momencie urodzenia dziecka lub gdy urodzi dziecko miesiąc po ostatniej wypłacie zasiłku – wypłacany będzie jej zasiłek tak długo, jak byłby wypłacany zasiłek macierzyński.