Poronienie, strata pracy i depresja

Od 16.04.2013 byłam na zwolnieniu lekarskim - zagrożona ciąża. Niestety 16.08 poroniłam w 5 m-cu i obecnie jestem na urlopie macierzyńskim do 11.10. Umowa o pracę skończyła mi się 31.08.2013. Jestem w strasznym stanie psychicznym, bo to już 2-gi taki przedwczesny poród. Dodatkowo jeszcze strata pracy pogłębiła moją depresję. Nie daję sobie rady sama i chcę iść do psychologa. Czy jeżeli psycholog wystawi mi zwolnienie, to czy ZUS będzie mi wypłacał zasiłek chorobowy? Jakie dokumenty muszę złożyć?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Jeśli zależy Pani na świadczeniach, to będzie Pani potrzebna opinia lekarza psychiatry. Niestety nie jestem Pani w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy będzie Pani przysługiwać zasiłek chorobowy, jeśli umowa o pracę wygasła z końcem sierpnia - nie mam takiej wiedzy.
Może Pani poszukać pomocy w centrum interwencji kryzysowej - tam oprócz psychologa znajdzie Pani pracownika socjalnego, który będzie dysponował taką wiedzą.
Pozdrawiam

Psycholog nie może wystawić zwolnienia lekarskiego. Jak sama nazwa wskazuje może to zrobić jedynie lekarz.
Terapia mogłaby Pani bardzo pomóc zarówno odnaleźć się w tej trudnej sytuacji, pokonać kryzys jak i lepiej radzić sobie w przyszłości w trudnych chwilach.
Zachęcam do skorzystania z pomocy w placówce, która ma i psychiatrę i psychologa. Takie całościowe leczenie będzie nie tylko najbardziej kompleksowe, ale daje tez możliwość (w razie potrzeby) wystawienie zwolnienia przez lekarza psychiatrę, które jest respektowane przez ZUS.