Jak nakłonić osobę z depresją do wizyty u specjalisty?

Jak namówić osobę w depresji aby skonsultowała się ze specjalista?

Lek. Renata Ĺawniczek-KamiĹska

Witam
jeśli u osoby bliskiej podejrzewa Pan depresję proszę zasugerować
" tylko jedną wizytę u Psychologa" ,
wypełnienie formularza ze skalą Becka ( dostępny w internecie) .
w przypadku występowania objawów depresyjnych uniemożliwiających funkcjonowanie można poprosić o wizytę domową , niektóre Poradnie Zdrowia Psychicznego przeprowadzają takie wizyty w ramach usług NFZ.

Pozdrawiam

Witam, najważniejsza jest rozmowa z osobą u której dostrzegamy chorobę. Warto zwrócić uwagę osobie co Pana zaniepokoiło w jej zachowaniu. Z jakimi zachowaniami, stanami wiążą się Pana obawy. Pozwoli to na szczerą rozmowę, okaże Pan swoje zainteresowanie i troskę. Może Pan porozmawiać z lekarzem pierwszego kontaktu, znaleźć specjalistę - lekarza psychiatrę. Poinformować osobę w depresji że chce jej Pan pomóc znaleźć lekarza, umówić wizytę, towarzyszyć jej. Może warto również zaangażować również inne osoby z rodziny, które mogły by porozmawiać z osobą w depresji, jeżeli Pana starania nie przyniosą rezultatu. Przesyłam link do strony: http://stopdepresji.pl/
Pozdrawiam serdecznie