Jak należy przyjmować te przepisane leki?

Witam , od około 3 tygodni zażywam lek escitil, w tej chwili już 1.5 tabletki raz na dobę. Dostałam od Pani psychiatry lek sympramol 50, która kazała dawkować doraźnie. W aptece nie chcieli mi go wydać ponieważ dawkowanie było nieokreślone od 1-3 tabletek . Ulotka mówi inaczej nawet do 4 tabletek na dobę. I teraz nie wiem jak zażywać? Doraźnie tzn kiedy czuje potrzebę?? Raz na dwa trzy , tydzień jedną, dwie tabletki??? Czy zażywam regularnie raz na dobę 1 albo 3 tabletki?? Rozumiem vo to znaczy doraźnie , tzn w razie potrzeby ,czyli jeśli uważam za przez tydzień nie potrzebuje to nie biorę a jak się poczuje gorzej to wezmę ile uważam do 4 nawet. Czytałam w orce że dawkowanie jest stale i nie można od razu odstawiać tego leku. Nic z tego nie rozumiem, pytając Panią dr w sosie zaznaczyła, że sympramol brać doraźnie i nic więcej. Bardzo proszę o wyjaśnienie. Pzdr

Jeśli chodzi o doraźnie działanie jakie można spodziewać się po Sympramolu to łagodny efekt uspokajający- osobiście zalecam go doraźnie w razie nasilenia niepokoju szczególnie pod postacią wegatywną a więc objawy "z ciała". Zażywany wieczorem przed snem ułatwia zasypianie.

Dawkowanie z ulotki a więc 4 tabletki na dobę dotyczy stosowania go jako leku p-depresyjnego- jednak w tym wypadku nie ma takiej potrzeby gdyż funkcję tą pełni escitil w słusznej dawce 15 mg.