Jak należy rozumieć takie wyniki rezonansu?

Proszę o odczytanie wyniku rezonansu. Pojedyncze ogniska o podwyższonej intensywności sygnału w obrazach T2 i FLAIR wielkości do 2mm, zlokalizowanych w istocie białej lewego płata czołowego- opisywane zmiany odpowiadają zmianom demielinizacyjnych najpewniej naczyniopochodnych. Ponadto jeszcze w kregoslupie czujnym w sekwencji T1 po kontraście jest widoczne punktowe wzmocnienie o wielkości 4,2 mm w tylnej części kanału kręgowego. Co to wszystko oznacza?
KOBIETA, 43 LAT 2 miesiące temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

OPIS MRI do interpretacji klinicznej To cz esto opisywane zmiany ; zależne od wieku, stanu zdrowia , obciążeń chorobowych...

Konieczna pełna konsultacja neurologiczna Opis badania MRI to za mało!! " wyniku rezonansu. Pojedyncze ogniska o podwyższonej intensywności sygnału w obrazach T2 i FLAIR wielkości do 2mm, zlokalizowanych w istocie białej lewego płata czołowego- opisywane zmiany odpowiadają zmianom demielinizacyjnych najpewniej naczyniopochodnych. Ponadto jeszcze w kregoslupie czujnym w sekwencji T1 po kontraście jest widoczne punktowe wzmocnienie o wielkości 4,2 mm w tylnej części kanału kręgowego. "

Ważne kto i dlaczego miał to badanie Ważne objawy kliniczne; Najważniejszy Pacjent, Dlaczego miał napad padaczki, w jakich okolicznościach ?? po alkoholu, odwodnieniu, zmęczeniu ?? Jakie ma choroby , jakie leki wywiad rodzinny ??? Jaki : wiek, stan ogólny, obciążenia chorobowe, wyniki badań ... Cała historia choroby, inne schorzenia towarzyszące ; Jakie przyjmuje leki i dlaczego ; Nawyki, używki Konieczna pełna konsultacja z badaniem neurologicznym Waż ny też tryb pracy, tryb życia, nastrój i sen Pozdrawiam i zapraszam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty