Jak nauczyć półroczne dzieci przebywania w samotności?

Jak nauczyć dzieci przebywania bez obecności rodzica? Mam dwójkę synów półrocznych którzy mimo ze nie sa duzo noszeni na rękach, placza i krzyczą ciagle a uspokajają sie tylko gdy weźmie sie ich na rece. Nie interesują sie zabawkami, gryzakami, mata edukacyjna, bujaczkami, ciagle placza. Nie chce ich przyzwyczajać do noszenia wiec tego nie robię zwykle i wtedy placza aż sie zanoszą. Co robic w tej sytuacji, nie moge ich nosić ani stać nad nimi bez przerwy, ani słuchać ich krzyków. Pomocy

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Koniecznie proszę skonsultować z pediatrą, a może i specjalistami, czy rozwój chłopców przebiega prawidłowo, czy ich umiejętności poruszania się, manipulowania przedmiotami, reagowania na bodźce, jest odpowiedni do wieku.
Z psychologicznego punktu widzenia, dzieci około półroczne często nalegają na bycie na rękach. Prawdopodobnie mają już spostrzeżenie, że wszyscy wokół poruszają się "pionowo", a one jeszcze nie potrafią, stąd ich frustracja w pozycji leżącej. W pozycji na rękach mogą o wiele więcej zaobserwować w otoczeniu. Dobrze, jeśli uczą się w tym czasie obracania z pleców na brzuch, i poruszania na brzuchu wokół osi - wtedy mają więcej wpływu na to, na co patrzą. Ale najczęściej dopiero, gdy potrafią się same sprawnie przemieszczać (pełzać, raczkować), nieco mniej potrzebują towarzystwa do zabawy.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/