Jak nie wrócić do nałogu palenia?

Mam 18 lat i pale od roku dość intensywnie, po około 10 papierosów dziennie. Postanowiłem to rzucić, nie pale od około tygodnia i czuje się bardzo złe. Drżenie rąk, skoki ciśnienia, silny ból głowy, kołotanie serca, leki. Mam wrażenie ze zaraz zemdleje. Wiąże to tez trochę z moja nerwica ale ataki związane z nerwica trwają chwilkę, a ten koszmar trwa i trwa od dwóch dni. Czy jest jakiś sposób na zmniejszenie tego stanu nie wracając do palenia oczywiście oraz bez odwiedzania żadnych poradni czy lekarzy? Proszę o odpowiedz, nie chce wrócić do tego okropnego nałogu.

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Zacznę od pogratulowania Panu podjętej decyzji.

Zaprezentowane przez Pana symptomy wskazują na zaburzenia nerwicowe.
Nadmienił Pan w poście o nerwicy..., czy był Pana diagnozowany?

Jeśli nie, z mojej strony zachęcałabym Pana do osobistej/kontrolnej konsultacji specjalistycznej, w Poradni Zdrowia Psychicznego
(w ramach NFZ-tu, bez skierowania) by pomóc sobie, domniemam że symptomy samoistnie nie miną...

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Panu życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Witam serdecznie,

Można skorzystać z konsultacji Poradni Leczenia Zespołu Uzależnienia od Tytoniu. Na takiej konsultacji lekarz pomoże Pani uporać się z nałogiem.

Pozdrawiam.