Jak obliczać dni, w których doszło do zapłodnienia?

Witam. Moja kobieta jest w ciąży i proszę o pomoc w jakich dniach mogło dojśc do zapłodnienia. Ostatnią miesiączke miała 5 czerwca. Pierwsze USG robione w 6 tygodniu i data porodu na 13.03.14. Drugie USG robione w 12 tygodniu, data porodu na 11.03.2014 Trzecie USG robione w 20 tygodniu ciąży, data porodu na 13.03.2014. Proszę o pomoc w ustaleniu.

Witam serdecznie. Biorąc pod uwagę termin ostatniej miesiączki należy pamiętać, że do zapłodnienia dochodzi zwykle po 14 dniach od tego terminu. Wtedy to pojawia się owulacja i istnieje możliwość zapłodnienia.