Jak obniżyć wysoki poziom ferrytyny?

Bardzo proszę o wyjaśnienie czy 190ug/dl jest za wysokie czy jest niebezpieczne i w jaki sposób mogę go obniżyć.Niepokoi mnie także wysoka Ferrtyna 691ug/l Zaznaczam że choruję na RZS,arytmię nadciśnienie,prostatę.W zwiazku z tymi chorobami zażywam:Xarelto 15,Cordarone,Bespres 160mg,Agen 10,Androster 5mg,APO-TAMIS 0,4mg oraz PoltramCombo.Proszę oporadę.Dodam że mam 76lat

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisał Pan o jaki parametr chodzi. Wysoka ferrytyna, jako białko ostrej fazy może być wynikiem RZS. Warto jednak zastanowić się nad przyczyną takiego podwyższenia - o szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem POZ.