Jak obniżyć wysoki poziom żelaza?

mam wysoki poziom żelaza o187 to co mam robić aby go obniżyć

To jest górna granica normy, tylko trochę przekroczona. Trzeba zwrócić uwagę czy nie używa pani jakiś preparatów wielowitaminowych z żelazem, czy w ogóle preparatów żelaza i je odstawić. Środki antykoncepcyjne mogą trochę podwyższać poziom żelaza. Zwykle nic nie trzeba przy takim poziomie robić. Powtórzyć badanie za jakieś 3 miesiące. Oczywiście zakładam, że nie ma pani żadnych konkretnych dolegliwości, bo wtedy trzeba zgłosić się do lekarza.