Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak ocenić ten opis angio-MR?

Dzień dobry.Z powodu ciągłych bólów z przodu głowy wykonałam badanie angio mr bez kontrastu.Opis badania: Badanie MR-obrazT2-zalezne,,angioMR-TOF Struktury mózgu bez uchwytnych zmian w obrazach T2 zal.Tetnice mózgowe w badaniu angio-MR bez uchwytnych zmian.Obecnosc tętniaków lub malfolarcji naczyniowej w wykonaniu badania nie wykazano.Tetnice szyjne i kręgowe w obszarze wewnątrz czaszkowym drozne,dość symetryczne.Przyscienne masy miekokotkankowe(najprawdop przewlekle zmiany zapalne )w prawej zatoce szczękowej.Czy ten ostatni opis powinien mnie martwić do jakiego lekarza powinnam się zgłosić by to skonsultować.Kobieta 32
KOBIETA, 33 LAT 2 miesiące temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam! Zmiany zapalne w prawej zatoce szczękowej to jest domena laryngologa i w tym kierunku należy się zwrócić. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy