Jak ocenić ten opis badania czystości pochwy?

Dzień dobry, Chciałam poprosić o interpretację wyniku biocenozy pochwy. OPIS MIKROSKOPOWY Leukocyty poj. w.p.w Lactobacillus liczne w.p.w inna flora bakt.brak ROZPOZNANIE CYTOLOGICZNE stopień czystości pochwy I/II Czy jest on prawidłowy?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przy interpretacji wyników badań bardzo istotny jest powód kierowania pacjenta na nie oraz zgłaszane dolegliwości. W przypadku Pani wyniku wygląda na to, że nie ma żadnych odchyleń od normy – Lactobacillus to bakterie kwasu mlekowego, które stanowią fizjologiczną florę pochwy, dzięki której utrzymuje się tam środowisko kwaśne (niesprzyjające dla rozwoju patogenów, w tym bakterii czy grzybów). Więcej na ten temat pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/gdy-idziesz-na-basen-jacuzzi-stosujesz-antykoncepcje-badz-kwasna.

Sądzę, że nie ma Pani powodów do obaw, natomiast proszę pamiętać, że wyniki badań zawsze należy konsultować z lekarzem, który kierował na badania. O samym badaniu oraz interpretacji jego wyników przeczyta Pani także w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/biocenoza-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.