Jak odczytać wynik USG doppler żył?
Proszę o interpretację wyniku USG DOPPLER żył kończyny dolnej lewej mojej mamy. Czy mamę czeka operacja? Czy to jest niebezpieczne? Proszę skopiować ten link do przeglądarki, wtedy ukaże się Państwu opis wyniku: http://wstaw.org/m/2018/03/02/wynik.png

KOBIETA, 71 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Wynik ten oznacza, że Pani mama ma niewydolne żyły kończyn dolnych przez co tworzą się żylaki. Ponadto występuje zakrzepica żył ale układu powierzchownego. Z takim wynikiem należy zgłosić się do lekarza, który skierował na badanie. On pokieruje dalszym leczeniem Pani mamy.