Jak oduczyć się obgryzywania warg?

Witam, od jakiegoś czasu zaczęłam obgryzać wargi od środka. Przez całe życie praktycznie obgryzam paznokcie i teraz zauważyłam ze przestałam zajmować się paznokciami a obgryzam wargi. Ogólnie mój problem zaczął się jakieś kilka lat temu odkąd moje usta zaczęły dramatycznie być suche i się łuszczyć. Robiłam testy antyalergiczne i one nic nie wykazały. Czuje suchość ust i skóra na nich od jesieni przez zimę bardzosie łuszczy. Jedynie pomadka Ła roche posady łagodzi to. Obecnie mieszkam za granica i dotykają mnie często problemy stres czy jakieś trudne sytuacje. Myśle, ze to mógłby być powód dlaczego zaczęłam obgryzać usta. Bardzo mi to przeszkadza bo ciagle krzywię buzie i wyglada to napewno dla innych dość dziwnie. Nie panuje już nad tym. Co mogę zrobić aby przestać-wyleczyć się. Pozdrawiam

Można wykonać sobie peeling cukrowy ust i mocno je nawilżać np bioderma cicabio lub avene pomardka cicalfate. Jesli jest to związane z nerwami to warto rozważyć wizytę u psychologa