Jak ograniczyć jedzenie i wytrzymać na głodówce?

Jak skutecznie zniechecic sie do jedzenia ? Chce zaczac glodowke slyszalam ze przez 14 dni mozna schudnac 13 kg. Bylam juz na 3 dniowej ale bie wyszla bo trzeciego dnia dostalan goraczki nie moglam zasnnac z bolu. Prosze o porady jak zniechecic sie do jedzenia

Witam! Odradzam stosowania głodówek. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Pamiętając jednocześnie, że ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Głodówka nie jest dobrym pomysłem. Żeby schudnąć na zawsze trzeba zmienić swoje nawyki żywieniowe, każda krótkowtrwała dieta, a zwłaszcza głodówka wyłącznie zaburza metabolizm i mimo utraty dużej ilości kilogramów w krótkim czasie w konsekwencji przynosi więcej złego niż dobrego. Po pierwsze nie wyobrażam sobie niejedzenia niczego przez 14 dni a po drugie gdyby się tak udało to jak zaczęłaby Pani cokolwiek później jeść to organizm wszystko by odkładał i momentalnie kilogramy by Pani wróciły.