Jak podawać dziecku tabletki do bólu gardła?

Jak dać dziecku tabletkę na ból gardła jak nie trzeba połyka cukierki a jak trzeba to trzyma tabletkę językiem i popija a tabletka zostaje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku są dwie możliwości: 1. Proszę spróbować porozmawiać z dzieckiem i wytłumaczyć mu problem. Być może zwykła rozmowa będzie skuteczna - bez wątpienia potrzeba jednak do tego bardzo dużo cierpliwości. 2. Po drugie, jeśli dziecko nie będzie współpracować, proszę porozmawiać z lekarzem o tym, by w miarę możliwości nie stosować tabletek, tylko inne formy leków.