Duży apetyt na słodycze u 6-latki

Moja córeczka 6 letnia ma bardzo duży apetyt do jedzenia bardzo lubi jeść słodycze w pszyszłości może być otyła jak jej to wytłumaczyć ????

Witam, tak naprawdę to my rodzice kształtujemy nawyki żywieniowe dzieci, proszę starać się wykluczyć z jadłospisu córki na poczatek najbardziej niezdrowe słodycze czyli kupowane ciastka, wafelki, cukierki, żelki i tym podobne, proszę je zastąpić samodzielnie upieczonymi ciasteczkami musli, gorzką czekoladą i sałatkami owocowymi.Proszę razem z córką przygotowywać razem te w miarę zdrowe słodycze i dużo rozmawiać, nie kupować słodyczy i starać się aby były one niedostępne w domu i niejedzone przez innych domowników, jeżeli chcemy , żeby nasze dziecko zdrowo się odżywiało musimy sami dać mu przykład.Pozdrawiam