Duży apetyt u 6-latki

Witam Moja córka 6 letnia bez przerwy by jadła nie wiem jak mam to jej wytłumaczyć mówię jej że będzie grubasem co mogę zrobić i czym zastąpić mam słodycze ?

Dodatkowo zalecałabym konsultację lekarską i m.in zbadanie poziomu cukru, by wyjaśnić, czy poczucie głodu u córeczki ma jakieś chorobowe podłoże somatyczne czy jest bardziej ochotą na smakołyki. I dodatkowo sprawdzenie profili centylowych- czy wzrostowo i wagowo córeczka mieści w granicach normy dla wieku.

Dzień dobry!

Nadmierny apetyt, przejadanie się dziecka może być objawem zarówno problemów zdrowotnych, jak emocjonalnych. Proszę zgłosić się z córką do lekarza pediatry i postępować zgodnie z jego zaleceniami. Lekarz stwierdzi, czy rzeczywiście odżywianie córki budzi niepokój i odkryje, czy nie ma takich przyczyn jak np. cukrzyca, zaburzenia hormonalne itp. Równie często jednak jedzenie i stosunek do jedzenia ma związek z poczuciem bezpieczeństwa, przeżywanymi emocjami malucha, stresem, lękiem i sposobami radzenia sobie z nimi. Taki stres i napięcie emocjonalne córki może wzmacniać choćby Pani brutalny komentarz, że "będzie grubasem". W przypadku wykluczenia medycznych przyczyn nadmiernego jedzenia, proszę wspólnie zgłosić się do psychologa, który specjalizuje się w pracy z dziećmi i rodzinami. Zaburzenia jedzenia (np. anoreksja, bulimia), które występują na tle emocjonalnym u nastolatek i osób dorosłych, niemal zawsze mają swoje początki, źródła już w dzieciństwie. Słodycze można zastąpić domowymi wypiekami, owocami, sałatkami owocowymi, bakaliami, owsianką ze słodkimi dodatkami, naturalnym kisielem czy budyniem. Podstawą jest także uregulowanie pozostałych posiłków, aby dziecko jadło często niewielkie porcje i stale czuło się umiarkowanie syte. Ważne jest także wspólne spędzanie czasu, gry i zabawy, ruch na świeżym powietrzu, poznawanie sportów, aby dziecko nie jadło z nudów, z braku zajęcia. Więcej informacji na ten temat udzieli dietetyk.

Pozdrawiam!

Witaj!
Proszę aby pani najpierw zastąpiła słodycze słodkimi owocami , a następnie udała się z córką do dietetyka zajmującego się problemami żywienia u dzieci oraz do psychologa dziecięcego. Pozdrawiam