Niedowaga i brak apetytu u 6-latki

Witam! Moje dziecko ma niedowagę ,ma 6 lat a waży 15kg. Jest niejadkiem.Jakie badania mam jeszcze wykonać i do jakiego specjalisty mam się udać?Dodam że ur.się w terminie(waga3350g), karm piersią,prawie nie chorowała jedynie lekkie przeziębienia 2-3 razy w roku.Morfologia i mocz ok.Jest wesołym i bystrym dzieckiem.Staram nie dawać jej słodyczy i przetworzonych produktów.Już wyczerpałam sposoby aby jadła więcej.Wspólne gotowanie i kolorowe posiłki też się znudziły.Może rozmowa z psychologiem?

Witaj

Myślę ,że mądrze z Twojej strony byłoby wybrać się do psychologa dziecięcego. Nie napisałaś co powiedział na to pediatra i jak on odbiera stan twojego dziecka. Pozdrawiam

Witam , jeden z moich nauczycieli powiedział "jeżeli dzieci chorują należy leczyć rodziców". Żołądek dziecka jest jak jego zaciśnięta piąstka więc też niezbyt dużo jedzenia się w nim mieści.Pani dziecko jest zadbane i na pewno zdrowe. Każde dziecko przechodzi etapy jedzenia i nie jedzenia.Dużo ruchu i zabaw na świeżym powietrzu z rówieśnikami poprawi łaknienie. Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska

http://psychoterapie-szczecin.pl/

Zachęcam do rodzinnego spotkania z psychologiem. Wspólna praca, zmiana pewnych schematów, przyjrzenie się funkcjonowaniu całej rodziny może dać naprawdę szybkie i znaczące efekty!

Witam. Z tego co Pani pisze widać, że jest Pani dbającą, troskliwą matką. Nie zamieszcza też Pani informacji o jakiejkolwiek diagnozie fizycznych dolegliwości dziecka. Można więc wysnuć przypuszczenie, że problem jest natury psychicznej. Ja bym nie kierowała dziecka do specjalisty, na Pani miejscu poszłabym tam sama lub z mążem. Dzieci często swoim objawem "biorą na siebie" jakiś rodzinny problem. Jest duże prawdopodobieństwo, że Pani na wizycie u psychoterapeuty- psychologa dowie się co jest przyczyną braku łaknienia u córki. W bardzo wielu przypadkach jest tak, że psycholog leczy rodzica, a rodzic dziecko ;) Proszę nie zapominać, że dorosłemu zawsze łatwiej podjąć leczenie. Pozdrawiam. MDanielewicz