Odchudzanie a leczenie depresji lękowej

Ostatnio przytyłam 7 kg. Mam 158 cm wzrostu i waga 66 kg. Od nie dawna lecze się na depresję lękową i lekarz powiedział, że mogę po lekach mieć większy apetyt, rzeczywiście tak jest ale staram się nad tym zapanować. Moim dużym problemem są słodycze, ciągle mam chęć zjeść coś słodkiego i tu mi ciężko jest odmówić sobie i dosyć często ulegam. Codziennie jeżdze na rowerku stacjonarnym spalam około 1000 kalorii, co mogę zrobić aby schudnąć? Bo narazie mimo ćwiczeń nie widzę postępów.
KOBIETA ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Utrata masy ciała jest procesem stopniowym, dlatego mimo wysokiej aktywności fizycznej efekty nie będą widoczne natychmiastowo. W kwestii słabości do słodyczy, polecam próby zastąpienia ich zdrowymi formami deserów- koktajlami z jogurtu naturalnego i owoców, sałatkami owocowymi, musami owocowymi oraz świeżymi owocami.
Spośród produktów zbożowych warto wybierać te pełnoziarniste, ponieważ zawierają więcej cennych składników odżywczych oraz dużo błonnika, który wspomaga perystaltykę jelit.
Ważne jest też aby w codziennej diecie pojawiały się produkty obfitujące w białko zwierzęce - chude mięso, ryby, produkty mleczne.
Dodatkowo dobrze byłoby zadbać o regularność posiłków - najlepiej 5 mniejszychobjętościowo dziennie.