Odchudzanie brzucha a uzależnienie od słodyczy

mam 18 lat warze 70 kg przy wzroście 172. mam wystający brzuch i chciałabym sie go pozbyć. moim problemem jest to ze jem dużo słodyczy i nie potrafie z nich zrezygnować
18 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Proponuję wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych. Ważne jest regularne spożywanie posiłków (najlepiej 5 dziennie), wybieranie pełnoziarnistych produktów zbożowych, chudego nabiału oraz wzbogacanie codziennego jadłospisu w świeże warzywa i owoce. Ponadto wskazana jest regularna aktywność fizyczna, w szczególności ta ukierunkowana na pracę mięśni brzucha, co pomoże w redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej w tej okolicy.
Zamiłowanie do słodyczy można w pewien sposób"oszukać" stosując ich zamienniki. Doskonale w tej roli spisują się koktajle ze świeżych i mrożonych owoców, na bazie mleka lub jogurtu naturalnego. Dobrym zamiennikiem są tez sałatki owocowe z dodatkiem migdałów i orzechów, musy owocowe, samodzielnie przygotowane kisiele czy galaretki. W przypadku braku czasu na ich wykonanie można sięgnąć po ulubiony owoc w postaci surowej. To zminimalizuje chęć sięgnięcia po słodycze.