Czym zastąpić słodycze?

Jestem zdrowa osoba, lubiaca jesc slodycze do kawy itp. Jak wiadomo slodycze nie sa zdrowe. Czym moge zastapic slodycze zeby ich nie jesc?

Dzień dobry,

jeżeli bardzo lubi Pani słodycze warto wykonać je samemu w domu w wersji zdrowej i dietetycznej. Np ciasteczka owsiane, szarlotka z małą ilością ciasta czy kisiel ze świeżych lub mrożonych owoców.
Przepis na błyskawiczne ciasteczka owsiane
Składniki na błyskawiczne ciasteczka owsiane
25 dag płatków owsianych (2,5 szklanki)
1/2 szklanki cukru
10 dag masła
2 jajka
można dodać: pokrojoną drobno tabliczkę
czekolady, bakalie (orzechy, rodzynki,
migdały, smażoną skórkę pomarańczową,
pokrojone śliwki)
Przygotowanie dania błyskawiczne ciasteczka owsiane
Płatki wsypać na suchą patelnie i
zrumienić na złoty kolor, mieszając cały
czas. Piekarnik nagrzać do 180 stopni.
Przestudzone płatki wymieszać z cukrem,
żółtkami, masłem i pianą ubitą z białek,
dodać np. czekoladę i/lub bakalie.
Uformować kopczyki na blasze wyłożonej
papierem. Piec ok. 10 min, aż ciasteczka
się zezłocą. Ostudzić.

Ciasteczkom należy dać chwilę na ostygnięcie na blasze, na której się piekły. Bezpośrednio po samym upieczeniu są zbyt miękkie, żeby je zdjąć.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam
Słodycze może Pani zastąpić owocami, domowymi galaretkami owocowymi lub jogurtem naturalnym z musli i otrębami.
Pozdrawiam