Czy jogurty są dobrym zamiennikiem słodyczy?

Ile słodkich jogurtów dziennie można spożywać? Mam na myśli Monte, Riso o różnych smakach i inne słodzone. Czy są dobrym zamiennikiem słodyczy?

Witam serdecznie,
na pewno jogurty o których Pani pisze a właściwie deserki są lepszym wyborem niż np słodkie torty czy chipsy. Najlepszym pomysłem na zdrową przekąskę byłby jogurt naturalny z dodatkami (owoce, otręby, bakalie) lub ryż na mleku z jabłkiem, cynamonem. Deserki typu Monte czy Riso zawierają dużą ilość cukru ale oczywiście od jednego dziennie nic nie stanie. Jak we wszystkim umiar przede wszystkim!
Ważne aby dieta była urozmaicona!
Dobrym rozwiązaniem są też tzw zdrowe słodycze np ciastka z płatków, z bakaliami które można samodzielnie zrobić.

pozdrawiam
Małgorzata

Słodkich jogurtów czy deserów na pewno nie można traktować jako zdrowszych zamienników słodyczy, Zawierają porównywalną lub nawet większą ilość cukru. Lepiej będzie użyć jogurtu naturalnego, dodać do niego ulubione owoce i dosłodzić miodem.

Witam Panią,

jogurty a właściwie desery o których Pani wspomina nie są dobrym wyborem ani najlepszym zamiennikiem słodyczy. Są oczywiście zdrowsze niż wafelek czekoladowy polany białą czekoladą nie mniej jednak również zawierają bardzo duże ilości cukru i syropu glukozowo-fruktozowego.
Proponuję zakupić jogurt naturalny, dodać do niego np. pestki dyni słonecznika, orzechy, migdały oraz np. cynamon, naturalne kakao i w ten sposób zamieni Pani słodycze.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk