Nadmierne objadanie się słodyczami

chciałbym się zdrowo odżywiać. Jednak mam problem ze słodyczami. Mianowicie zawsze kiedy zjem obiad pojawia się mi ochota na słodycze! Mimo, że jestem najedzona obiadem zawsze mam silną ochote na słodkie. Nigdy nie mam ochoty w nocy, wieczorami ani rano tylko właśnie po południu po obiedzie. Czy jest jakiś sposób na zaspokojenie tej pokusy ? czy może brakuje mi jakiś witamin ?

Jest to bardzo częste zjawisko związane z regulacją łaknienia i zmianami poziomu gluzkozy we krwi. Polecam planować obiad w taki sposób, żeby w jego wartości energetyczne przewidziany był deser (potrawa na słodko) -mogą to być owoce lub jakieś danie na ich bazie (kisiel, galaretka, mus) czy choćby garść bakalii (suszona żurawina, kilka rodzynek). W ten sposób nie dokładając dodatkowych kalorii zaspokoi Pani mechanizm fizjologiczny.