Drżenie ciała po zjedzeniu słodyczy

dżenie ciała,podwyższone cisnienie zauwazyłam że wieczorami,zdarzaja mi się silne drżenia ciała,a szczególnie jak zjem cos slodkiego wtedy się cała trzese,do tego mam przy tym wysokie cisnienie 150/100,badania krwi,tarczyca,usg brzucha,echo serca,w porządku.Jak mnie to dpada to czuję ucisk tylu glowy,naplyw krwi do glowy,mam 21 lat,co to moze byc?badanie neurologiczne takze w normie

Dzień dobry,

Po jakich słodyczach ma Pani takie objawy - miód, ciastka, ciasta, czekolada mleczna?
Za pewne tak. Może to być spowodowane bardzo wysokim i szybkim przyrostem glukozy we krwi, a następnie szybkim wzrostem insuliny i spadkiem.

Powinna Pani zrobić krzywą cukrową!!!

Proszę przestawić się na zdrowe słodycze i ograniczyć ich ilość:
- baton musli
- kisiel
- galaretka owocowa
- 2 kostki gorzkiej czekolady
- 2 ciastka owsiane.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek