Czy słodycze należy jeść trzy razy w tygodniu?

dzień dobry. czytałem w takiej książce że słodycze należy jeść kilka razy w tygodniu. ta informacja jest zbyt ogólna. kilka razy oznacza 3-9 razy. proszę o bardziej szczegółowe informacje. czy słodycze należy jeść 3 razy w tygodniu? Mateusz

Nie wiemy z jakiej książki Pan korzysta. Jedzenie słodyczy należy ograniczyć do minimum. Jeżeli już się na nie zdecydujemy to nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Warto także wybierać słodycze wykonane na bazie mąk pełnoziarnistych, z dodatkiem owoców, najlepiej przygotowywanych w domu. Zalecamy eliminację produktów sklepowych, słodyczy oblanych czekoladą, z dodatkami konserwantów czy barwników.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Witam Pana,

Uważam, że informacje w danej książce są błędne, ponieważ słodycze należy ograniczać do minimum. ewentualnie od czasu do czasu można sięgnąć po gorzką czekoladę o wysokiej zawartości kakao ale z pewnością nie po niezdrowe, pełne sztucznych dodatków słodkości.
Proszę nie sugerować się informacjami z tej książki ponieważ na przeproszeniem ktoś napisał głupoty!
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Proszę pomyśleć co mogłoby stać się z Pana zębami, gdyby wprowadził Pan do codziennej diety zalecenia z tej książki?
Najlepiej ograniczyć do minimum produkty słodkie. Zrezygnować z cukierków ciągnących się, oblepiających zęby. Jeśli już to raczej czekolada gorzka z wysoką zawartością kakao ( prawdziwego ).
Plus oczywiście regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym ( co najmniej raz na 6 miesięcy ).