Dozwolona dawka spożywania lodów i czekolady w tygodniu

Dzień dobry. Chciałbym dowiedzieć się, jak często, ile razy w tygodniu i ile porcji lodów lub ile gramów lodów można jeść, aby być zdrowym.  Chciałbym dowiedzieć się, jak często, ile razy w tygodniu i ile czekolad lub ile gramów czekolady można jeść, aby być zdrowym.  Chciałbym dowiedzieć się, jak często, ile razy w tygodniu i ile drożdżówek lub ile gramów drożdżówek można jeść, aby być zdrowym. Chciałbym dowiedzieć się, jak często, ile razy w tygodniu i ile sernika lub ile gramów sernika można jeść, aby być zdrowym.  Mateusz

Aby być zdrowym trzeba ograniczyć lody, drożdżówki, serniki i czekoladę. Najlepiej je wykluczyć ze swojego jadłospisu i jeść tylko okazjonalnie. Czekoladę można, ale gorzką, np. kawałeczek do kawy. Jedyne co słodkie można jeść, to owoce i miód, ale ten też z umiarem. Wszystko zależy, od tego, czy mamy właściwą masę ciała, aktywność fizyczną i czy występują u nas jakieś dolegliwości. Podstawą jest właściwe ułożona dieta, po której nie będziemy odczuwali głodu i chęci podjadania.

Wymienione przez Pana produkty nie służą zdrowiu, dlatego najlepiej spożywać je jak najrzadziej. Jeśli najdzie Pana ochota na coś słodkiego, można od czasu do czasu pozwolić sobie np. na gorzką czekoladę (oczywiście nie całą tabliczkę naraz) lub garść suszonych owoców. Polecam także domowej roboty słodycze, które może Pan przyrządzić samemu ze zdrowszych składników. Przepisy znajdzie Pan w kategorii „Na słodko” na stronie www.zdrowapasja.blogspot.com. Jeśli chodzi o ilość, to sprawa indywidualna, zależna od Pana masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Pozdrawiam.

Witam Pana,

Aby być zdrowym należy ograniczyć do minimum wszystkie produkty. o które Pan pyta. słodycze nie należą do zdrowych i wartościowych produktów.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk