Jak poinformować partnera o grzybicy pochwy?

Witam. Nie wiem czy powinnam tu z takim ponownym pytaniem,no ale mój chłopak chcę seksu a ja mam problem grzybiczy i zapalenie i muszę najpierw wybrać się do lekarza. Nie wiem jak mam mu to powiedzieć... Wstydzę się tego,nie wiem w jaki sposób to rozegrać... Takie coś to nie jest z mojej winy? Skąd to się wgl bierze? Przez to mam nawet problem ze spaniem. dlaczego gdy np współżyje krew leci? proszę w odpowiedzi o pomoc. jak mam mu takie coś powiedzieć i dlaczego?

Dzień Dobry Pani,

Jest możliwość "złapania" infekcji grzybiczej w saunie, basenie, solarium, itp.
i to się po prostu może zdarzyć każdej Kobiecie...
Sugerowałabym poinformować szczerze o tym Pani Chłopaka, że ze względów
zdrowotnych jest potrzeba przerwy, a Pani Chłopak jako Partner również powinien zaaplikować
profilaktycznie lek p/grzybiczy (o czym powinien poinformować Panią ginekolog).

Życzę Pani powodzenia i odwagi,
iremna.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry.

Proponuję powiedzieć partnerowi jak najszybciej w sposób szczery i w czasie oraz miejscu do tego odpowiednim.
Szczera rozmowa jest jednym z najlepszych lekarstw.

Życząc odwagi i powodzenia,
Dariusz Pysz-Waberski

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem ginekologiem, porozmawiać o wszelkich wątpliwościach. Takie infekcje się zdarzają. Z chłopakiem porozmawiać, jeżeli wstydzi się Pani o tym rozmawiać, że czeka Pani na wizytę u lekarza i nie chce w tej chwili kontaktów, ponieważ nie czuje się komfortowo w czasie zbliżeń. Powinien wykazać zrozumienie, do momentu gdy będzie już Pani więcej o przyczynach i sposobie leczenia infekcji. Pozdrawiam serdecznie

Witam,
Przede wszystkim konieczna jest wizyta u ginekologa w celu wyleczenia infekcji.
Problem zdrowotny z którym się Pani boryka zdarza się bardzo często wśród kobiet - nie powinien stanowić dla Pani tabu, gdyż jest wiele czynników, które wpływają na jego pojawienie się - zaczynając od korzystania z basenu, sauny, nieodpowiedniej diety, osłabienia organizm który jest bardziej podatny wtedy na zakażenia jak i ma to związek z samym stosunkiem, który może powodować mikrouszkodzenia ułatwiające wnikanie drobnoustrojów. Przyczyn może być wiele. Najważniejsze by wyleczyć dolegliwość oraz poinformować, że ze względów zdrowotnych - a te są najważniejsze, współżycie musi poczekać. Ważne też aby partner przyjmował leki i nie stał się przyczyną późniejszego powrotu infekcji - o to zapytać powinna już Pani specjalistę ginekologa. Jak rozmawiać? - szczerze, bez tabu, myśląc o WŁASNYM ZDROWIU.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek