Jak pokonać lęk przed wizytą u gunekologa?

Dzień dobry. Boje sie isc do ginekologa jak mam isc czuje strach bo w mlodym wieku przeszlam próbę gwałtu i od tej pory boje sie. Co robic jak to pokonac a musze isc sie zbadac a mam juz 32 lata no i jestem jeszcze dziewicą.

Dzień dobry,
wizyty u ginekologa są konieczne do oceny stanu zdrowia!
Lęk przed wizytą może wynikać z urazowego doświadczenia w przeszłości. Proszę się zgłosić do seksuologa terapeuty, który pomoże Pani przepracować to negatywne zdarzenie i zmniejszyć lęk przed wizytą ginekologiczną.
Pozdrawiam serdecznie:)