Jak pokonać niechęć do ludzi i apatię?

W liceum pomimo tego, że się uczyłam, nie chodziłam na sprawdziany. Panicznie bałam dostać się złą ocenę. Z czasem przestałam w ogóle chodzić do szkoły, utrzymywać kontakt ze znajomymi. Nienawidziłam ludzi i wszystkiego, co mnie otaczało. W nocy cierpiałam na bezsenność, mogłam przesypiac całe dnie. Problem ustal, gdy poszłam na studia. Teraz znowu wraca,szczególnie drazliwość i niechęć do ludzi. Zaniedbuje obowiązki,w większości zmuszam się do ich wykonywania. Pytanie, jak sobie z tym poradzić?

Witam Panią
Aby Pani pomóc, należy dotrzeć do głębszych źródeł
Pani problemu.
Prawdopodobnie wynika on z niskiej samooceny,
stresu lub przykrych doświadczeń z przeszłości.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko
podczas osobistej konsultacji.
Zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii,
która jest najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym
sposobem leczenia tego rodzaju zaburzeń.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz zdobyć umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam
Jest to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty. Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam Panią. Z pewnością opisane przez Panią problemy doświadczane w przeszłości i powracające obecnie mogą świadczyć o tym, że mają swoje źródła (powody). Moim zdaniem należy je rozpoznać. Oddziaływanie na opisane przez Panią symptomy (objawy) będzie nieskuteczne. Być może za opisanymi przez Panią uczuciami i reakcjami stoją konkretne doświadczenia, przeżycia, które nadal dają o sobie znać. Takie sytuacje zwane są traumatycznymi. Kiedy coś/ktoś nam zagraża pojawia się reakcja walki/ucieczki/zamrożenia. Być może to co odczuwa Pani wobec ludzi ma związek z takimi doświadczeniami. To tylko moja hipoteza proszę ją sprawdzić w bezpośrednim kontakcie ze specjalistą. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/