Jak pomóc dziecku, które ma dużą nadwagę?

Moja córka ma w tej chwili poważna nadwagę, wszelkie próby rozmowy na ten temat kończą się wyjściem córki z pokoju lub krzykiem. W domu jemy zdrowo, jestem weganką i tak gotuje dla całej rodziny. Nie kontroluję tego co je poza domem. Córka ma swoje pieniądze, które zarobiła w wakacje. Ma 20 lat i około 20 kg nadwagi. Wszelkie próby wyciągnięcia ją na rower lub basen kończą się odmową. W zeszłym roku opłacałam jej treningi na siłowni, niestety nic nie schudła. Nie wiem, jak jej pomóc.

Witam
Żadne naciski nie pomogą. Dziecko ma 20 lat i jest dorosłym człowiekiem. Czasem gdy zaakceptujemy decyzję córki i się pogodzimy może dojść to sytuacji przeciwnej. Jedzenie może być swowodowane nieradzeniem sobie. Jedyne co może Pani zrobić to badania i sprawdzić czy jest zdrowa.

Magdalena Maciejewska
Dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu

Dzień dobry,

niestety jeżeli córka sama w sobie nie czuje potrzeby zmiany to będzie ciężko ją przekonać do zmian. Na siłę nie da się stosować diety ( która powinna być zbilansowana względem jej potrzeb).

Może ją Pani spróbować zaprowadzić do dietetyka ( może go sobie wybrać sama) i wówczas jest szansa, że uda się przekonać Pani córkę. Warto poszukać dietetyka, który ma doświadczenie w pracy z młodzieżą i wykaże się dużą ilością entuzjazmu.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Jeżeli córka nie chce schudnąć, nie widzi problemu ze swoja wagą, to nic Pani z tym nie zrobi. Nie można kogoś zmusić do przestrzegania diety, czy aktywności fizycznej. Córka powinna chcieć się zmienić, tylko takie nastawienie przyniesie sukces.
Pomóc może odpowiednia terapia psychologiczna.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
proziewska@gmail.com, 515 090 252
http://dietetyka-medyczna.pl/