Co jest powodem zatrzymania wagi u osoby na diecie wysokobiałkowej?

Dzień dobry, jestem po diecie wysokobiałkowej, na której zrzuciłam prawie 40 kg. W pewnym momencie waga przestała spadać, miałam 3 analizy składu ciała i okazało się, że tłuszcz maleje, ale rośnie poziom wody, której organizm zatrzymał nawet ponad 10 kg. Zrobiłam badania krwi - dwa razy w dwóch odstępach czasu pokazał się na wysoki kortyzol i bilirubina. Ostatnio okazało się, że mam za niskie FSH i LH (badanie w 2. dniu cyklu, stosunek - 0,4). Mam też niskie ciśnienie, puls w normie. Czekam jeszcze na wyniki aldosteronu. Czy takie wyniki mogą wskazywać na problem z korą nadnerczy? Co sygnalizuje podwyższona bilirubina?

Witam

Dieta wysokobiałkowa to zła dieta, która będzie doprowadzć do gromadzenia się wody w organizmie, może uszkadzać pracę nerek, wysoka bilirubina też jest od diety białkowej. Organizm przestał sobie radzić ze źle zbilansowana dietą i dlatego przestała Pani chudnąć oraz pojawiają się pierwsze skutki uboczne. Polecam wizytę u dietetyka aby ułożył Pani dietę odpowiednio zbilansowaną.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu