Jak pomóc mężowi choremu prawdopodobnie na schizofrenię?

witam moj maz cierpi prawdopodobnie na schizofrenie od 11 lat z tego powodu nie chce pracowac duzo pije i zaciaga dlugi co mam zrobic aby mu pomoc

W przypadku podejrzenia schizofrenii konieczna jest konsultacja z lekarzem psychiatrą. Jeśli diagnoza wykluczy chorobę, może być inna przyczyna problemów. Wówczas pomocna będzie pomoc psychologiczna.

Konieczne jest podjęcie psychoterapii i farmakoterapii. Być może konieczne okaże się leczenie w Ośrodku dla osób z podwójna diagnozą. Panią także zachęcam do konsultacji w ośrodku terapii- często świadczona jest tam pomoc rodzinom osób chorych i współuzależnionych.