Jak pomóc mojej partnerce chorej na depresję?

Dzien dobry mam kobietę, co ma depresję i problem z alkoholem, wszystko ja dobija, na nice nie ma siły oraz ma myśli samobójcze, czuje się sama. Ja jej pomagam, myję podłogi, naczynia, sprzątam, ale ona mówi, że psychicznie jej nie pomagam. Mamy dziecko i nie wiem, jak mam do niej podejść. Leczy sie na depresję kilka lat ale jej stan jest coraz gorszy bez uśmiechu i radości. Nie wiem jak mogę jej pomóc?

Proszę pytać partnerkę, co by jej przyniosło ulgę, niech poda konkrety tej psychicznej pomocy: więcej przytulania? więcej ciepłych słów? Może spróbujcie zrobić wspólną psychoterapię.