Jak pomóc mojemu sąsiadowi?

witam moj sasiad ma dopiero 30 lat ostatnio naduzywal alkoholu i mial stresujacy czas od 2 dni nie ma czucia w prawej nodze od kolana do stopy i chodzenie sprawia mu bol niestety nie jest ubezpieczony i nie wiem jak mu pomoc szkoda mlodego czlowieka

Witam! Ubezpieczenie to oczywiście ważna rzecz, ale zdrowie i życie jest bezcenne. Aby cokolwiek powiedzieć należy człowieka zbadać. Są odpowiednie służby, których zadaniem jest pomoc, m.in. w podobnych przypadkach: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Komisja do Walki z Alkoholizmem i inne. Fakt, że ktoś nadużywa alkoholu, nie przesądza o tym, żeby pozbawić go podstawowej pomocy zdrowotnej. Należy problem zgłosić w MOPS. Powodzenia W. Łuczkowski.