Jak skłonić uzależnionego od alkoholu do przyjęcia pomocy?

Witam
Czasem nie pomagają namowy, prośby, tłumaczenie - zainteresowany nie widzi problemu w swoim piciu mimo ewidentnych szkód (w zdrowiu, relacjach rodzinnych, funkcjonowaniu społecznym) wtedy rozwiązaniem może być uruchomienie procedury mającej na celu spowodowanie leczenia przymusowego. Powinna Pani zgłosić problem w Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta ( w dzielnicy w której Pani mieszka).
pozdrawiam
Ludmiła Kulikowska Kubiak

Witam
Należałoby szczerze porozmawiać z osobą uzależnioną od alkoholu ,że to dla jego dobra należałoby podjąć terapię u terapeuty uzależnień, który w żaden sposób nie będzie go źle oceniać, ale pomoże zrozumieć podłoże problemów i pomoże krok po kroku zmienić schematy postępowania i leczyć się z uzależnienia.Są tez grupy wsparcia dla osób uzależnionych od alkoholu, w których osoby uczestniczące same przeszły przez ten problem i najlepiej będą potrafiły zrozumieć taką osobę i pomóć jej wyjść z nałogu.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoteraeputa