Pomoc dla syna alkoholika

Mam syna alkoholka,nie chce isc do lekarza ani na terapie,grozi ciagle samobójstwem .Już pare razy chciał skoczyć z balkonu 8 pietro!Co mam zrobić gdzie się zwrocic o pomoc.

Witam... . Wyobrażam sobie co musi Pani przeżywać! Wprawdzie leczenie psychiatryczne i odwykowe jest w Polsce dobrowolne, ale są wyjątki pozwalające aby sąd orzekł leczenie przymusowe. Jest to możliwe gdy zachowanie człowieka stanowi zagrożenie dla jego bezpieczeństwa lub bezpieczeństwa innych ludzi, a przecież w przypadku Pani syna tak jest! Podejmował próby samobójcze, używa alkoholu i nie leczy się więc... nie ma na co czekać. "Samo" się nie poprawi, a szanse że syn "zmądrzeje i podejmie leczenie samodzielnie" - z tego co Pani pisze są raczej małe. Niechęć do leczenia, do zmiany sytuacji jest jednym z elementów choroby alkoholowej. Nie wynika ze złej woli syna, ae jest przejawem jego choroby! Proszę więc nie czekać tylko zwrócić się do gminnej komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych. Zbadają sprawę i jeżeli uznają to za konieczne to wniosą do sądu o przymus leczenia Pani syna,W komisjach zazwyczaj zasiadają osoby znające problem, więc działają sprawnie i skutecznie, starając się przede wszystkim nie szkodzić. Proszę poszukać bliższych informacji w internecie -dowie się Pani więcej od osób, które już korzystały z tej formy pomocy. Trzymam kciuki za powodzenie i spokój w Pani rodzinie!

Witam Panią.
Zachęcam do kontaktu z ośrodkiem leczenia uzależnień. Tak terapeuta powinien udzielić dokładnych wskazówek. Pomocny może być także kontakt z gminną komisją rozwiązywania problemów alkoholowych przy urzędzie miasta.
Pozdrawiam serdecznie