Jak pomóc osobie chorej na SM?

Witam, moja mama ma stwierdzone stwardnienie rozsiane. W sumie już od 20 lat. Ale w ostatnim czasie jej stan się pogorszył. Zastanawia mnie tylko czy to wina stwardnienja czy to wina może jakiejś innej choroby. Od dawna miała problemy z pęcherzem ale ostatnio dosłownie nie czuje kiedy to sie dzieje. Ciągle chcę jej się pić. Schudła 10 kg. Co jakiś czas nogi odmawiają jej posłuszeństwa tzn.nie moze wstać, chodzić. Pojawiły się problemy z jąkaniem i zaburzenia pamięci. Do tego czasem jakby wytrzeszczu oczu dostała. Cień człowieka, a ma dopiero 50 lat. Nie wiemy już co robić. Tym bardziej teraz kiedy ciężko dostać się do jakiegokolwiek lekarza.

DO LEKARZA LECZĄCEGO Kontrola glukozy!! pełna diagnostyka i leczenie

Leczenie SM mogą mieć rózne tło..." nerwicowe, zab elektrolitowe etc etc

Do omówienia z NEUROLOGIEM LECZĄCYM ! Wazne wyniki i PACJENT Pełna historia choroby i leczenia ; wyniki badań etc etc... Opis badań do interpretacji klinicznej; u, w migrenie etc etc

Ważny pełny wywiad i stan PACJENTA, jego dolegliwości ! Na pewno pandemia, ogólny niepokój i poczucie zagrożenia, zmęczenie, stresy, praca zdalna; tylko nasilają dolegliwości i lęki!! Konieczna pełna konsultacja, wywiad, badanie, ocena stanu fizycznego i psychicznego, analiza wyników badań Ważny nastrój, sen; sytuacja życiowa, e domu i w pracy; ogólna kondycja i styl życia Ważne schorzenia współ występujace, wyniki badań, zażywane leki ; Możliwe , że włączenie leków "wyciszających" poprawiających nastrój, suplementów witamin, elektrolitów, okaże się pomocne Pozdrawiam i zapraszam na konsultację